TURBO TAMİRİ
TURBO SATIŞI
×
 x 

Sepet boş
Shopping cart
Sepet boş

+90 533 662 1999

TURBO’DA SORUN GİDERME

Eğer turbonuz arızalı ise sadece turboyu değiştirerek bu sorunun önüne geçilmez. Öncelikle turbonun arızalanma sonucunu değerlendirip, turbonun arızalanmasına neyin sebep olduğunun tespit edilmesi gerekmektedir.

Bu sebeplerden ilki motordan kaynaklanan sorunlar olabilir. Motorun arızası tespit edilmeden, yeni turbo takılsa bile aynı arızalar tekrar nüksedebilir.

 

 

 

 

 

 

Turbo Hasar Analizi

Hasarlı veya bozuk bir turbonuz varsa size yardımcı olabiliriz.Turbo arızasının bir çok olası nedenleri vardır.

Hatalı turbo için tam teşhis koyarak turbonun tamirine başlamadan önce,  üzerinde denetimlerimizi yürüterek turbo hasar analiz raporu çıkartarak revizyona uygun olup olmadığını ve tamir maliyetini değerlendirerek sizlere sunuyoruz.

Turbo revizyonuna başlamadan önce fiyatı ve revizyona uygunluğu hakkında size bilgi veriyoruz.

Turbo Arıza Belirtileri:

  • Turbonun ses problemi
  • Turbonun yağ kaçırması
  • Eksoz tarafından yağ kaçırması
  • Aracın yetersiz gücü
  • Aşırı yağ tüketimi
  • Eksoz tarafından milin hasar alması
  • Siyah duman atması
  • Mavi duman atması

TURBONUN YAĞ İHTİYACI

Turbo çok yüksek hızlarda döndüğü için turbo mil yatakları sürekli basınçlı temiz yağa ihtiyaç duyar.Arka arkaya turbonun içine dizilen burçlar ve yataklar, basınçlı yağ sayesinda çalışır.Turboya gelen yağ basıncı azaldığında veya düştüğünde; turboda problem yaratır.Turbo milinde ve yataklarda aşınmaya sebep olur.Ayrıca turbo yağ giriş ve çıkış borularıdaki yağ akımının sağlıklı olması gerekir.Yağ giriş çıkış noktasında problem yaşandığında, aracın duman atması ve araçta yağ eksilme sorunu görülür.Araç yağ değişim aralığına dikat edilmelidir.Aracın yağ değişimide  gecikme oldunda yağda asılı kalan ağır metaller sistem içerisinde aşınmalara yol açacak, turbonuzun ömrünün kısalmasına sebep olacaktır.Turbo montajında veya sökerken, turbo yağ borularında görülebilecek eğilme ve bükülmelerin turbonun çalışmasında sıkıntılara yol açacağı unutulmamalıdır.

Facebook Uğur Turbo

Facebooktan bizimle iletişime geçebiir yorumları okuyabilir.
Yorumlarınızı paylaşabilirsiniz.

Facebook Takip

Facebook

Call Center

Yapılması gereken konusunda fikriniz yoksa bizi arayın yardımcı olalım? 0 533 662 1999

İletişime Git

Yardım